Výuka na dálku, 4. třída, Anglický jazyk

Angličtina, 4. ročník, Marie Trundová, informace k týdnu 9. – 13. 11. 2020

Milí rodiče a milé děti,

jsem opravdu ráda, že jsme se dnes viděli online! Většina dětí se snažila pěkně pracovat i přes technické potíže – to mám radost. Také děkuji rodičům za podporu a pomoc – hlavně s počítači.

Děti, pro příští hodinu doporučuji mít sluchátka, pokud máte i s mikrofonem (např. od mobilu). Také buďte v místnosti, kde Vás nebude nic rušit. Pokud jste doma se sourozenci, domluvte se, ať jsou v jiné místnosti a při výuce Vás nerozptylují.

Vím, že současná doba není jednoduchá – pro rodiče, učitele ani děti. Ale musíme to zvládnout! Ještě jednou děkuji za pomoc a podporu, kterou dětem poskytujete při domácí přípravě – moc si toho vážím. Znovu připomínám, že je důležité nepodceňovat opakování a procvičování!

Zde je zadání na týden 9. – 13. 11. 2020

Úkoly mi tentokrát neposílejte, zkontrolujeme je zase za delší čas ????

• Uč. str. 14 a 15 – vypsat si slovíčka do sešitu Vocabulary a naučit se je
  • Uč. 14/1 – nejprve poslouchat nahrávku a číst v duchu, potom číst nahlas a překládat. Čtení a překlad procvičovat.Nahrávka k dispozici zde (po omezený čas):
    Překlad je v tomto souboru (pouze pro rodiče, ke kontrole).
    Uč 14-1 překlad
  • PS str. 14 – celá
  • Cvičení na WocaBee
  • Udělat zápis do sešitu English. Pozn.: „I am“ a „I’m“ oboje znamená „já jsem“, děti ať si prosím zopakují oba tvary (výslovnost tvarů slovesa být je na následujícím odkaze):
  •  Zápis do sešitu:
    9th November
  • SLOVESO BÝT – opakování
    I am Rob / I’m Rob.            Já jsem Rob.
    You are Tom.                      Ty jsi Tom.
    He is Dan.            On je Dan.
    She is Pam.          Ona je Pam.
  • SLOVESO BÝT – otázka
    Are you Rob?       Jsi ty Rob?
    Is he Dan?            Je on Dan?
    Is she Pam?         Je ona Pam?

Na každou online hodinu mějte připravené

• učebnici
  • pracovní sešit
  • školní sešit (English)
  • slovníček (Vocabulary)
  • psací potřeby
  • pokud dopředu pošlu nějaké materiály navíc, mějte je prosím do hodiny vytištěné

Jestliže se budete potřebovat na něco zeptat, napište mi na trundova.marie@seznam.cz

Zdravím Vás a ať se Vám daří!

Marie Trundová

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.