Výuka na dálku, 3. třída, 8.6.2020

Mgr. Drahomíra Blažková

Tvarosloví, slovesa – osoba, číslo, čas, infinitiv, zvratná slovesa, časování sloves

Čj – učebnice, žluté rámečky 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103

Čj – pracovní sešit 29, 30, 31, 32, 33

Písanka 30, 31, 32

Čítanka – 167 – 176

M – násobení dvojciferných čísel jednociferným činitelem, procvičování, rozklady čísel
M – učebnice
130 / 1, 2, 5
132 / 15, 18, 19
133 / 1, 2, 4
134 / 8, 9, 10, 14
Počítej na folii, správnost výsledků si ověř výpočtem na kalkulačce.
Počítáme zpaměti 17, 18
Sebehodnocení, zkontroluj si výsledky na straně 28, 29, za správně vypočítaný sloupeček si nakresli smajlíka.

M – pracovní sešit 31, 32

Prv – učebnice 72 – 81
Prv – pracovní sešit 65 – 67

Pondělí – 7, 30 hodin,  možnost přinést sešity ke kontrole do školy.

Rodičům děkuji za spolupráci.

Anglický jazyk, Mgr. Alena Nováková

Zapište si slovíčka z učebnice na str. 37, výslovnost:  opposite (oposit, o neznělé), castle (kásl), haunted (hón), corner (kónr), room (rům), lovely (lavli), scared (skéd, e hluboké, neznělé), between (bitvín)

Vyzkoušej si hru ve cv. 5. Ukazuj na místnosti na obrázku ve cv.2 a ptej se: Where am I? Kde jsem?

Odpovídej: I am in the kitchen. V odpovědi měň místnosti.

Přečti si několikrát nahlas článek ve cv. 7 a přelož.

Vyplň pracovní sešit na str. 37.

Na tomto odkaze si poslechni pohádku  The Little Red  Hen – Červená slepička

hledej: Angličtina pro děti – I´m Reading – Folk Tales

Neznámá slovíčka: lift – zvednout, share – podíl, help – pomoc, said – řekla, make – vyrobit, found – najít, myself – sama, tried – zkusila, asked – zeptala se, went – přišla, smell – čichat, eat – jíst, will – budoucí čas

Anglický jazyk, Ing. Ivana Seidlová

Good morning children 🙂 ,

učebnice
– do slovníčku si přepište slovíčka z růžového rámečku na str. 50 a 51, nahrávku s výslovností najdete v příloze

– str. 50, cvičení 1 – nahlas si přečtěte a určujte, o kterém obrázku právě čtete – čísla obrázků napište do školního sešitu
– str. 51, cvičení 2 – přečtěte si povídání o domácích zvířátkách

pracovní sešit, str. 51:
– cvičení 5 – podle tabulky doplňuj do vět na prázdná místa chybějící údaje v následujícím pořadí:

1) barva zvířátka

2) co dané zvířátko umí

3) co má zvířátko rádo

např: The mouse is grey. It can run. It likes cheese. (Ta myš je šedá. Umí běhat. Má ráda sýr.)
 – cvičení 6 – z tučného rámečku vyber správné výrazy
 – cvičení 7 – napiš, co umíš ty

Pravidelně si procvičujte i dřívější slovíčka! Byla by velká škoda, kdyby se vám vykouřila z hlavy!

Žáci, kteří mívají zkrácené testy, si mohou vypracovat pouze polovinu z každého cvičení.

Have a nice day!

V případě dotazů mě kontaktujte: ivana.seidlova@seznam.cz, tel: 792 368 996

Příspěvek byl publikován v rubrice 3. třída a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.