Výuka na dálku, 4. třída, Anglický jazyk, 2.11. – 6.11.2020

Zadání na týden  2. – 6. 11. 2020

Datum odevzdání: čtvrtek 5. 11. 2020 do půlnoci

Milí rodiče a žáci 4.A z mé skupinky AJ,

doufám, že jste si pěkně užili prázdniny a sychravé podzimní počasí Vám vůbec nevadilo 🙂. Mám radost, že mi hodně z Vás poslalo dobrovolný úkol – moc se mi líbily halloweenské třídy, které jste vytvořili – Good job!

Zatím to vypadá, že se ve škole hned tak neuvidíme L. Proto musíme výuku na dálku přizpůsobit situaci. Nejlepší je, rozložit si plnění úkolů na více dní a nepodceňovat opakování a procvičování. Hodně Vám v tom pomůže aplikace WocaBee (informační e-mail o aplikaci už jsem Vám poslala).

Mám radost, že se s dětmi učení pečlivě věnujete a přeji Vám i dál hodně zdaru!

Pokud budete mít nějaké dotazy, napište mi na trundova.marie@seznam.cz. Společně to zvládneme!

Zde je zadání na následující týden:

1.     Přihlásit se do aplikace WocaBee a udělat si cvičení.

2.     Zápis do sešitu z týdne 19. – 23. 10. 2020 – vyfotit/oskenovat a poslat mi mailem.

3.     Udělat si následující zápis do sešitu (sešit English) a naučit se fráze. Vyfotit/Oskenovat a poslat mi mailem:

3rd November

Rozkaz a zákaz

Look.

Dívej se.

Don’t look.

Nedívej se.

Listen.

Poslouchej.

Don‘t listen.

Neposlouchej.

4.     Vypsat si následující slovíčka do slovníčku (sešit Vocabulary) a naučit se je (velká část je opakování a slovíčka jsou k procvičení na WocaBee). Vyfotit/Oskenovat a poslat mi mailem:

Point to…        Ukaž na…

picture             obrázek

word                slovo

talk                   povídat

open                otevřít

close                zavřít

draw                kreslit

stand               stát

sit                     sedět

5.     Uč. 5/2 – zopakovat si pokyny (jsou také na WocaBee), nahrávka k dispozici zde (po omezenou dobu):

Nacvičit si výslovnost fráze „don’t“, nahrávka zde:

Tvořit z pokynů zákazy (ústně). Např. Listen.  Don’t listen. (Poslouchej. → Neposlouchej.)

6.     Tvořit příkazy a zákazy se slovesy z bodu 4 a 5 a plnit je – s někým z rodiny nebo sehrát scénku s figurkami z Lega, plyšáky,….

Ať se Vám daří!

Marie Trundová

Ing. Ivana Seidlová, Ivana.Seidlova@seznam.cz

Hello pupils :-),

děkuji za zaslané úkoly i prac. listy.

Ve čtvrtek 5. 11. 2020 si na WocaBee napíšete písemku na slovíčka ze str. 12, 13.

Žádám rodiče, aby se písemky zůčastnily všechny děti, které mají technické vybavení.

Vaše týdenní úkoly:

1) do slovníčku si opište a naučte se slovíčka ze zeleného rámečku z učebnice – strana 14, 15

2) učebnice:

• str. 14, cvičení 1 – poslouchejte nahrávku (viz příloha – stopa 18) a čtěte text
  • (nejdříve pro sebe, společně s nahrávkou, potom nahlas sami)
  • str. 15, cvičení – pouze si přečtěte a ústně přeložte

3) pracovní sešit:

• str. 13, cvičení 5
  • str. 14, cvičení 1, 2, 3
  • str. 15, cvičení 4,5

Poznámka:

výslovnost naleznete v pracovním sešitě – str. 64

V případě potíží mě neváhejte kontaktovat buď e-mailem, messengerem, nebo na tel. čísle: 792 368 996

Ať vám jdou úkoly od ruky ;-)!

Have a nice week!

Ivana Seidlová