Výuka na dálku, 4. třída, 2.11. – 6.11.2020

Mgr. Drahomíra Blažková, blazkova.draha@seznam.cz

Dobrý den děti, posílám práci na doma.

Čj, Čj – Š
Vyjmenovaná slova po P – uč. 28/1, Pamatuj! Rozlišujte: pýcha ( nafoukanost ) – píchá ( bodá )
Vyjmenovaná slova po S – uč. 30/2, Pamatuj! Rozlišujte: sýra ( tvar p. jména sýr ) – síra ( žlutý nerost )

Čj – D – uč. 28/2, 30/4
sešit Čj – SLOH – Popis – dům, pokoj – uč. 25/ústně
Popis pohádkové osoby – 29/1c – písemně + kresba
Čítanka: 45 – 52, sešit Čtení – zápis, Můj domov, moje vlast
Přísloví – krátké, veršované průpovědi, vyjadřují zkušenosti lidí, moudrost, poučení.
Dobrá rada nad zlato. Kdo šetří, má za tři.
Rčení – ustálené spojení, zpestřují vyjadřování.
Cítí se tu jako doma. Vzal nohy na ramena.

M – Čísla do 10 000, porovnávání čísel, sčítání a odčítání – uč. 32, 33, 36 – folie
M – prac. sešit 12, 13
M – D – uč. 33/3, 33/5 první 4 příklady + ZK, 36/9

Vl – uč. 17, 18, 19 + zápis do sešitu
Mapy a plány
Mapa – zmenšený obraz zemského povrchu.
Vlastivědné mapy – nástěnné, příruční, turistické, automapy. Tematické mapy.
Atlas – soubor map.
Globus – zmenšený model Země.

Měřítko mapy – 1 : 1 000 000 ( jedna ku jednomu milionu ) znamená, že 1 cm na mapě je ve skutečnosti          1 000 000 cm, to je 10 km.

1 m = 100 cm, 1 km = 1 000 m, 1 000 000 cm = 10 000 m = 10 km

Legenda mapy – vysvětlivky.
nížiny – zelená barva, vysočiny, hory – hnědá barva, řeky – modrá barva
Mapové značky: vyber 5 a nakresli + popiš
Plány – menší území než mapa, podrobnější orientace.
Plánek okolí školy – nakresli + popiš
Co k sobě patří? prac. list + nalepit

Př – uč. 17, 18, 19 + zápis do sešitu
Živočichové
Společné znaky – výživa a vylučování, dýchání, reakce na změny a podněty, pohyb, růst a vývoj, rozmnožování.
Bezobratlí – nemají uvnitř těla žádné kosti, ani obratle. Např. škeble rybničná, rak říční, žížala obecná, hlemýžď zahradní.
Hmyz – včela medonosná, obrázek + popis, prac. list, nalepit
Obratlovci – mají vnitřní kostru složenou z kostí, páteř z obratlů.
kůň domácí, obrázek + popis, prac. list, nalepit
(Zapamatuj si oba názvy živočichů.)

Sběr papíru – 2. – 6. 11. 2020, kontejner bude umístěn u areálu ČSAD, směr od školy na Březovou, zvážený papír mi nahlaste, děkuji.

Po – 8 – 9 h. – konzultace, možnost přinést sešity, vzít si studijní materiály. Také možnost vyfotit úkoly, poslat na můj e – mail.

Dobrovolný úkol – visačky na čaje, andílci, dinosauři – ozdobit, polepit, nakreslit ( z jedné strany ) – dárečky  zdravotníkům pro radost, možnost vyzvednout šablony v po, nebo přijdou speciální čtvrťáckou poštou.

Zajímavé krátké filmy na YOUTUBE – Dějiny udatného českého národa – kreslený naučný seriál pro děti
(historie ČR, 111 dílů ), 110. Dějiny českého národa: Sametová revoluce ( 17. listopad – státní svátek ). Byl jednou jeden vynálezce – naučný kreslený seriál o různých vynálezcích, kteří změnili dějiny.

Rodičům děkuji za spolupráci. Mějte se hezky a buďte zdraví.

Mgr. Drahomíra Blažková