Výuka na dálku, 4. třída, 1.6.2020

Matematika, Mgr. Lenka Kašparová, reditelna@zsbrnenec.cz

Oba souboru jsou stejné, vyplňte jen jeden. Pdf soubor byl vložen jen kvůli tomu, kdyby dokument z wordu nebyl kompatibilní s Vaší verzi Microsoft Office.

Český jazyk, Denisa BáčováE

Moji milí čtvrťáčci 🙂 jsme opět v dalším týdnu našeho učení na dálku, už je Vás o něco méně, s některými budeme opakovat ve škole, tzn., že i vy, kteří jste zůstali doma, budete stále  opakovat všechny vzory podstatných jmen, protože opakování je matka moudrosti 🙂

PÍSEMNÁ ČÁST:

1. Vyplň přiložené pracovní listy a zašlete mi zpět.
  2. I nadále si můžete procvičovat na těchto webových stránkách koncovky podstatných jmen u rodu středního, ženského i mužského, jak ve slovních spojeních, tak i ve větách:   https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_cj1.php

Anglický jazyk, Mgr. Alena Nováková

17.lekce  My home  učebnice str. 36

Zopakujte si časování slovesa mít – have got ve cv. 4. Pozor na 3.osobu:  he(she, it) has got.
Otázku tvoříme obrácením slovosledu: Have you got?  Has he got?  Má on?

Nová slovíčka na str. 36 zapište do sešitu: bedroom (bedrům), kitchen (kičn), hall (hól), living room(livng rům), bathroom (bátrům), live (lif), flat (flet)

Nová slovíčka se nauč a několikrát si nahlas přečti a přelož věty ve cv. 2.

Vypracuj cvičení v pracovním sešitě str. 36.

www.jazyky-online.info

Na tomto odkazu si najdi video: Anglický jazyk – angličtina pro děti – It´s Fun to Read- Magic

Zahrajte si hru na kouzelníka. V poslední hře dávejte zvonek do mušlí.

Píši překlad některých slov pouze k porozuměni. loose- uvolněný, tooth-zub, silly-hloupý, goose-husa, shell-skořápka,hide-ukrýt, towel-ručník,owl-sova

Anglický jazyk, Ing. Ivana Seidlová

Hello children 🙂 !

Milé děti, přeji Vám krásný Mezinárodní den dětí 🙂 !

Níže naleznete úkoly na tento týden:

– pracovní sešit str. 33, cvičení 5: k výslovnosti doplňte slovíčka z rámečku
– pracovní sešit str. 33, cvičení 6: podle pravdy odpovídejte na otázky
– pracovní sešit str. 33, cvičení 7: popište Tomovi a Kim cestu, která vede z jejich domovů do školy.

I nadále procvičujte slovíčka !

V případě dotazů mě kontaktujte.

Žáci, kteří mívají zkrácené testy, si mohou vypracovat pouze polovinu z každého cvičení.

Vážení rodiče, pokud máte možnost, prosím o vyfotografování, popřípadě o oskenování prací vašich dětí a zaslání na: ivana.seidlova@seznam.cz.

Děkuji vám.

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.