Výletování o jarních prázdninách

Ani zimní období nebrání sportu a naučným aktivitám, a tak se skupinka dětí z 2. stupně vydala  ve středu 12.2. 2020 do nedalekých Svitav, aby strávila příjemný den v knihovně a na krytém zimním stadionu.

Nejprve naše kroky zamířily do Městské knihovny ve Svitavách. Zde nás paní knihovnice provedla celou knihovnou, zavedla nás do dětského oddělení i do oddělení knih pro dospělé a poté se žáci zabývali dnes velmi populární tematikou-komiksem. Děti se dozvěděly zajímavé informace o tvorbě komiksu, podívaly se na nejznámější komiksové knížky, ať už na Čtyřlístek nebo Garfielda, a nakonec si samy komiksovou postavu i s příběhem vymyslely.

Po krátkém rozchodu na náměstí následovalo bruslení na krytém zimním stadionu. Zde jsme strávili příjemnou hodinu a půl, pak jsme se vydali směrem vlakové nádraží a příjemně vyčerpaní dorazili domů.

Ing. Andrea Dvořáková