Technohrátky v Moravské Třebové

Vystřihnout z plechu rybičku, zajistit daktyloskopickou stopu, umíchat koktejl nebo vyskládat část střešní krytiny – to byly jen některé úkoly, které čekaly na účastníky letošních, premiérových TECHNOhrátek Pardubického kraje. Ve středu 29. ledna 2020 do Integrované střední školy Moravská Třebová zamířilo 120 žáků z osmi základních škol (včetně našeho 9. ročníku), aby se zde seznámili s pestrou nabídkou vyučovaných oborů. V ISŠ Moravská Třebová se jim představily učební i maturitní profese klempíř, pokrývač, kuchař–číšník, sociální činnost, hotelnictví a turismus a také bezpečnostně právní činnost, kterou škola vyučuje jako jedna ze dvou v celém pardubickém regionu. Součastí této přehlídky byly i dvě soutěže, jedna manuální a druhá vědomostní kvíz Hej Ty, víš to?, ve které se naši žáci umístili na krásném 3. místě. Odměněni jsme byli výbornými koláčky upečenými studenty této školy a různými propagačními materiály. Přejeme našim deváťákům štastnou ruku při výběru střední školy nebo učiliště a hodně štěstí v dubnu v příjimacím řízení!

Ing. Andrea Dvořáková