Beseda Život s gamblerem

V životě čeká na člověka spousta nástrah a okamžiků, kdy jedno špatné rozhodnutí a ze začátku i zcela nevinná věc může spustit lavinu dalších nešťastných událostí. V současné době se často hovoří o závislostech na drogách, alkoholu, ale člověk nemusí být závislý pouze na omamných látkách, může ho lákat i pouhý příjemný pocit při hraní hazardních her nebo dokonce při hraní počítačových her. S těmito nástrahami se každý z nás setká více či méně častěji a ohrozí nás buď přímo v našem životě nebo prostřednictvím našich blízkých, kdy se závislost člena rodiny, přítele nebo kamaráda promítá do našeho života.

A to už se blížíme k příběhu spisovatelky Martiny Bittnerové, která naši školu navštívila ve středu 13. 11. 2018, aby se žáky vedla besedu na téma gamblerství. Paní Martina totiž nemusí chodit pro zkušenosti daleko, stačí zavzpomínat na poměrně nedávnou dobu, kdy se se žáky podělila o životní zkušenosti ze společného života s přítelem gamblerem, který ačkoliv byl profesně úspěšný, sáhl si na duševní dno právě kvůli závislosti na hazardních hrách. Vyprávění tohoto příběhu skončilo tragicky a každý z nás měl možnost nad různými závislostmi popřemýšlet a uvědomit si, že je třeba myslet na to, že v životě nejsou na vše sami a že každý problém se dá vyřešit a že nejlepší prevencí je se do takových problémů vůbec nedostat a za každé situace si zachovat zdravý rozum a rozvahu.

Ing. Andrea Dvořáková