Exkurze – Repliky českých korunovačních klenotů na hradě Svojanov

Ve dnech 18. a 23. října navštívili žáci druhého stupně naší základní školy nové výstavní prostory svojanovského předhradí, kde shlédli repliky českých královských korunovačních klenotů (Svatováclavskou korunu, královské jablko a žezlo) z dílny světoznámého šperkaře Jiřího Urbana. V rámci komentované prohlídky si žáci připomněli život a vládu našeho největšího panovníka Karla IV. Na výstavě byly k vidění kopie zbraní, repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury a 3D modely z období středověku.

Děti si unikátní výstavu replik korunovačních klenotů mohly prohlédnout zblízka a bez dlouhého čekání ve frontách. Z exkurze si tak odnesly ojedinělý zážitek.

Mgr. Šípková Petra