Cestujeme o prázdninách

Škola není jen místo, kde se vzděláváme, ale dává nám také příležitost setkat se s lidmi, které máme rádi a se kterými si rozumíme. A i když prázdniny vítáme a těšíme se na ně J, je to doba, kdy své kamarády postrádáme. Aby odloučení nebylo tak dlouhé, naplánovali jsme si na jarní prázdniny společnou sportovní akci v Brně. Nejprve jsme se vyřádili na trampolínách v JUMP PARKU a posilnění obědem z Vaňkovky jsme fyzicky náročný program zakončili střílečkou v LASER GAMES. Zde jsme sice bojovali vzájemně proti sobě, domů jsme už ale zase odjížděli jako jeden tým J

OSMÁCI

Někteří z žáků deváté třídy se rozhodli, že nebudou o jarních prázdninách zahálet, a vydali se na výlet do Brna. Výpravu jsme zahájili dopoledním programem v brněnské hvězdárně, kde pro nás byl připraven dokument Tajemství neviditelného světa, ve kterém jsme se dozvěděli o věcech každodenního života, které unikají našim smyslům, a jsme je schopni postřehnout jen díky úžasným technickým vynálezům. A jaká by to byla návštěva hvězdárny, kdyby na programu chyběla alespoň krátká procházka noční oblohou – žáci měli možnost poznat souhvězdí a planety, které se objevují na obloze v průběhu čtyř ročních období. Před budovou hvězdárny na zvídavé návštěvníky čekalo několik vědeckých atrakcí (dalekohled, teleskop, meteostanice, přepočet pozemské váhy atd.), u kterých jsme návštěvu Kraví hory zakončili.

Po krátkém odpočinku a nezbytném nabrání sil v Galerii Vaňkovka jsme pokračovali do herního centra Laser Games, kde se deváťáci vyřádili v bojové akční aréně.

Prázdninový výlet se všem líbil a nyní nezbývá než začít s plánováním dalších výprav a exkurzí!

DEVÁŤÁCI

helca8+9