15 Bře

Pěvecká soutěž – školní kolo

Ve čtvrtek 16.3.2017 se konalo již tradiční školní kolo pěvecké soutěže. Celkem se zúčastnilo přes padesát dětí z 1.-6. ročníku.

Žáci si připravili nejen písně lidové, ale také moderní. Během celé akce také probíhalo menší soutěžení pro jednotlivce či skupinky v poznávání pohádkové hudby.

Samozřejmě k hudbě patří i tanec, takže všechny děti se také zapojily do tanečních chvilek a na závěr byla pro žáky připravena diskotéka.

Umístění:

1. třída
1. místo Knötigová Adélka
2. místo Šedová Iva
3. místo Gloser Šimon

2. třída
1. místo Kašparová Adéla
2. místo Kaderková Barbora
3. místo Komenda Jiří

3. třída
1. místo Nečasová Adéla
2. místo Sklenářová Adéla, Huppertová Sabina
3. místo Gerneš Štěpán

4. třída
1. místo Čermáková Martina, Čermáková Markéta
2. místo Radiměř Tadeáš
3. místo Martínek Radim, Lžičař Miroslav

5. třída
1. místo Homolka Michal, Žižka Adrian
2. místo Heger Roman
3. místo Čuhelová Michaela

6. třída
1. místo Crhová Karolína, Lidmilová Sára

Všem moc gratulujeme a už nyní se těšíme na příští rok.

Mgr. Eva Švancarová

14 Bře

Lyžařský výcvik

V termínu od 26.2. 2017 – do 4.3. 2017 se zúčastnila naše  škola ZŠ Moravská Chrastová společně se školou z Březové lyžařského výcviku v Harrachově. I přes oteplení a rozmary počasí sněhu na sjezdovkách bylo dostatek. Z naší školy odjelo 14 dětí a z Březové dokonce 31.

Všem se na horách líbilo. Nikdo se nezranil a to je vždy paráda.

Ve středu jsme uspořádali závody Na Zákoutí. Děti se snažily a bylo se na co koukat.

Příští rok horám zdar!!!

28 Úno

Recitační soutěž na 2. stupni

Ve čtvrtek 23.2.2017 se sešli recitátoři z druhého stupně naší školy, aby v již tradiční soutěži změřili své síly. Svým výkonem vynikala především Klára Bártová z deváté třídy, která básničku přednesla opravdu obdivuhodně, ostatní výkony byly velmi vyrovnané a bylo proto obtížné vybrat ty nejlepší.

Na stupínku vítězů se tedy umístila Klára Bártová (9. ročník), druhé místo obsadila Adéla Juránková (6. ročník) a třetí místo získal Vojtěch Petrů (7. ročník). Pochvalu si zaslouží samozřejmě všichni soutěžící, ovšem zmínit musíme především statečné kluky z osmého ročníku, kteří se recitace nezalekli a svým výkonem opravdu dobře reprezentovali svoji třídu.

Děkujeme všem účastníkům soutěže za příjemné chvíle, které nám svým přednesem zprostředkovali!

Mgr. Helena Peterková, Ing. Andrea Luňáčková


15 Úno

Co nepatří do odpadu

Voda je zdroj života. Chceme-li být zdraví, je nutné, aby byla zdravá i voda. V ZŠ Brněnec se s vodou učíme správně hospodařit a dbát na to, aby byla co nejčistší.

V pondělí 13. února 2017 jsme rádi přivítali přednášející ze společnosti VHOS a. s. Moravská Třebová – provozovatele vodovodů a kanalizací v regionu Svitavska s projektem Co nepatří do odpadu. Vzdělávacího programu se postupně zúčastnili žáci 4., 5., a 6. třídy. Na děti čekala spousta zajímavých informací, her a pokusů, kterými je provázel kocour Agi. V pestrém a přehledném pracovním sešitě se kluci a děvčata dozvěděli, co se děje v čistírně odpadních vod, jak to v ní chodí, co nepatří do kanalizace a mnoho dalších praktických rad o třídění odpadu. Forma doplňovaček, křížovek a soutěží o trička s kocourem Agim, vědomostní PEXESA a knížky Nevšední výprava s Lenkou a Terezkou v podivuhodném světě vody žáky velmi bavila. Nechyběl ani pokus jak vyrobit ze špinavé vody vodu čistou. Děti bedlivě sledovaly besedu, aktivně se do programu zapojovaly, objevila se i řada dotazů vztahujících se k tématu. Došlo také na ekologické značky výrobků obzvláště šetrných k životnímu prostředí i na chvilky k zamyšlení, jak se správně chovat k vodě.

Poděkování patří pracovníkům společnosti VHOS a. s., Dagmar Krholové, Lubomíře Čápové, Romaně Fleischlingerové Dis. za podnětný a zdařilý ekologický pořad. Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Drahomíra Blašková, Ing. Andrea Luňáčková

10 Lis

Podzimní výzdoba

Už k nám pomalu dorazil čas mrazíků věštící nenápadný příchod zimy. Mrazivé počasí nesvědčí muškátům před naší školou, a proto žáci šesté třídy v hodině předmětu Člověk a svět práce vytvořili novou podzimní výzdobu odolávající chladnému počasí.

Vchod do školy teď zkrášlují truhlíky nazdobené přírodními materiály jako jsou větvičky jehličnanů, sušené květiny nebo různé plody stromů. Jak se žákům výzdoba povedla můžete posoudit sami na fotu níže.

Ing. Andrea Luňáčková


4 Lis

Šesťáci v Praze

Stověžatá matička Praha je velkým lákadlem nejen pro zahraniční turisty, ale hlavně pro naše žáky, proto se naši šesťáci i letos mohli těšit do našeho hlavního města.

Naši exkurzi 2.11. 2016 jsme započali výjezdem lanovkou na Petřínskou rozhlednu, kde jsme nejdříve zdolali 60-ti metrový výstup nahoru a odměnou nám byl nádherný výhled na panoráma Prahy. Poté jsme se přesunuli o kousek níže do bludiště. Zde si žáci prošli labyrintem chodeb, který tvořilo 35 zrcadel a poté se pobavili u 15 různě zakřivených zrcadel, kde si prohlíželi, jak by vypadali jako malí, tlustí nebo tencí.

Po Petříně následoval rychlý přesun do České televize, kde už čekala paní průvodkyně a nic nám nebránilo v prohlédnutí si malé části budovy ČT na Kavčích horách. Nejvíce fascinující byla možnost podívat se pod pokličku natačení televizních pořadů. Letos se nám poštěstilo a viděli jsme hned dvě natáčení- loutkové pohádky pro děti a nového zábavného pořadu, který teprve přijde na obrazovky. V pořadu vystupovalo mnoho známých osobností, my jsme osobně potkali Martina Dejdara nebo Richarda Genzera.

Po vyčerpávající prohlídce jsme se přesunuli na Václavské náměstí. Zde měli žáci hodinový rozchod, což bývá také jednou z nejoblíbenějších částí dne. Po rozchodu jsme vyrazili směr Hlavní nádraží a rychlíkem jsme se vydali zpět domů. Ačkoliv počasí bylo v pravém slova smyslu dušičkové, tak nám skoro celý den svítilo sluníčko a zapršelo trochu pouze při cestě domů. Těšíme se na další zajímavý výlet do Prahy!

Ing. Andrea Luňáčková, Mgr. Šárka Dirrová

28 Zář

Minikopaná ve Svitavách

V pátek 23.9. 2016 se ZŠ Moravská Chrastová zúčastnila obvodního kola v minikopané ve Svitavách. V kategorii mladší žáci jsme se zúčastnili poprvé.

Měli jsme nejmladší družstvo a také bylo hodně znát, že většina kluků fotbal  nehraje. Jeli jsme sbírat zkušenosti a cíl tento turnaj splnil.

Tým byl složen z kluků ze čtvrté, páté a šesté třídy.

Mgr. Karel Radimecký

25 Srp

6. trida

Třídní učitel: Ing. Andrea Luňáčková

Počet: 16 (13 chlapců, 3 dívky)

Albl Daniel
Bačovský Adam
Bednář Jakub
Gerneš Jiří
Hájek Josef
Henych Jan
Janků Petr
Jura Tomáš
Krajmer Jan
Králíček Tomáš
Pospíšil Tomáš
Prášek Ladislav
Schuster Ondřej
Crhová Karolína
Juránková Adéla
Lidmilová Sára
Sivák Patrik

10 Srp

Příspěvek 3

Test

Test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test.

6 Srp

Rozvrh 6. třídy

 1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČJAJMMHVTV HTV DTV D
ÚtFMČJAJZ
StMDČJVVVVČSP
ČtVOMČJAJInf
ČJZDFVZTV H