Co obnáší povolání: spisovatel – spisovatelka? a Kočkohrátky

Co obnáší povolání: spisovatel – spisovatelka?

Naši školu navštívila v úterý 22. září spisovatelka Markéta Harasimová. Přijela k nám z Hustopečí u Brna a žákům představila svoji převážně dobrodružnou a detektivní tvorbu.

Přiblížila nám, jak vzniká kniha. Formou prezentace jsme se seznámili např. s pojmy anotace, epilog, prolog nebo třeba korektura. M. Harasimová trpělivě odpovídala žákům na jejich dotazy a působila velice sympaticky. Přiblížila jim i svoji práci redaktorky a scénáristky.

Děkujeme za milou návštěvu a přejeme spoustu dalších námětů a nápadů na nové knihy.

Kočkohrátky

V úterý 22. září navštívila ZŠ Brněnec spisovatelka Markéta Harasimová, která žákům 1. až 4. třídy představila svoji  dětskou knížku Z deníku kočičky Ťapičky. Příběhy bílého koťátka byly dětem  představeny formou interaktivního divadla. Komponovaný pořad se dětem líbil.

Zájemci si mohli bohatě ilustrovanou knížku doplněnou o úkoly, bludiště i omalovánky od autorky zakoupit i s věnováním a podpisem.

Na závěr odměnili malí čtenáři paní spisovatelku velkým potleskem. Kulturní akce proběhla za přísných hygienických opatření.

Učitelé a žáci 1. – 4. třídy.☺