4. TŘÍDA SE STAVEBNICÍ MERKUR

Snad každý, kdo uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy. Ale většina snad i na nejznámější českou hračku stejného názvu. MERKUR je značka kovových stavebnic, vláčků a učebních pomůcek, která vznikla počátkem dvacátého století v Polici nad Metují.

Tuto kovovou konstrukční stavebnici si v hodinách pracovních činností vyzkoušeli žáci 4. třídy. Tato stavebnice nabízí jiný rozměr skládání, který tolik připomíná činnost dospělých. Možná právě proto děti 4. třídy tolik zaujala a bavila.

Děti si vyrobily podle přiložených plánků různé modely aut, sání, různé modely židliček, houpaček a mnoho jiných konstrukcí. Obohacení hodin pracovních činností bylo pro žáky velmi zábavné a zajímavé.

Denisa Báčová