Výzva pro všechny naše žáky!

V sobotu 27. 3. 2021 se může každý z vás individuálně zapojit do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Bohužel, nepořádku v okolí obydlí, na veřejných místech, ale i v přírodě za poslední rok neuvěřitelně přibylo.

Tato akce je ideální příležitostí, jak se opět jednou dát dohromady a uklidit společně (ale přitom každý zvlášť, protože shromažďování je zakázané) ve svém nejbližším okolí. Stačí si tento den na vycházku do přírody vzít dobrou náladu, rukavice a tašku nebo pytel na odpadky a občas se shýbnout pro odhozený odpadek. Odpadky rovnou třiďte do pytlů dle druhu použitého materiálu.

Výběr lokality je na každém z vás. Při této činnosti se vyfoťte a fotografii pošlete na e-mail: ivana.seidlova@seznam.cz

Zaslané fotografie budou zveřejněny na nástěnce a na internetových stránkách školy.

Za Vaši aktivitu děkujeme, uděláte dobrý skutek pro naše životní prostředí i pro planetu Zemi.

Ing. Ivana Seidlová, Mgr. Drahomíra Blažková

Hasičská zbrojnice

Do krajské výtvarné soutěže Dávají za nás ruku do ohně 2021, Hasičská zbrojnice, pořádané Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje, putují letos obrázky žáků 4. třídy ZŠ Brněnec, Dominika Panduly a Aničky Opršalové.

Výtvarné práce jsou inspirované nově vybudovanou požární zbrojnicí v Brněnci.

Mgr. Drahomíra Blažková