Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019 – okresní kolo Svitavy

Žákyně 2. třídy Radka Blašková získala krásné 3. místo v okresním kole výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019 v kategorii ZŠ 1. Vyhlášení vítězů, předání cen a diplomů proběhlo 6. 5. 2019 na centrální stanici HZS ÚO Svitavy. Součástí příjemného odpoledne byl i zajímavý doprovodný program.

Radušce srdečně blahopřejeme!

Mgr. Drahomíra Blažková

Den Země

V pátek 26.4. 2019 probíhal na naší škole projektový den k oslavě Dne Země. Program byl určen především pro žáky 7. a 8. třídy. Téma bylo zvoleno velmi aktuální, a to sice VODA. Žáci sedmé třídy měli za úkol zpracovat projekt na téma Jak šetřit vodou. Osmáci to měli nepatrně složitější. Jejich úkolem bylo prostudovat dané materiály a zamyslet se nad tím: Jak udržet vodu v krajině. Nejdříve probíhala diskuze s vyučujícími na dané téma. Žáci si třídili svoje nápady formou brainstormingu. Následně děti obdržely materiály, na základě jejichž prostudování se dověděly další náměty, které jim měly být nápomocné při následném vypracování projektu. V další etapě se pak chlapci a dívky pustili do samotného vypracování projektu formou skupinové práce. Nápomocni byli všichni. Každý dělal to, co mu bylo nejblíže. Jeden stanovil postup práce, jiní vybírali důležité informace, další psali, či kreslili.

Odměnou za vykonanou práci, do níž se všichni zapojili s maximálním úsilím, byly jedničky pro všechny zúčastněné. Zdali byly oprávněné, posuďte sami.

Mgr. Ivana Kvapilová

Návštěva předškoláků z mateřských škol

Ve čtvrtek 28. března a v úterý 2. dubna nás v ZŠ Brněnec navštívili předškoláci z MŠ Brněnec a MŠ Moravská Chrastová.

Pro žáky byl nachystaný hodinový program společně se žáky prvního ročníku. Děti si vyzkoušely napsat svoje jméno na mazací tabulku, najít počáteční písmeno jejich jména na písmenkovém koberci, poznávání barev, společné vybarvování pracovního listu. Zazpívali jsme si s klavírem písničky. Prohlédli jsme si školu a navštívili také druhou a třetí třídu. Děkujeme paní ředitelce Homolkové, paní ředitelce Vaňousové a paním učitelkám za hezkou a milou návštěvu.

Mgr. Ludmila Dobešová

Pěvecká soutěž

Dne 26. března proběhla v Lidovém domě v Moravské Chrastové pěvecká soutěž. Rolí moderátorek se ujaly žákyně devátého ročníku. Adéla Burešová a Tereza Čermáková si pro žáky připravily hry, soutěže a taneční chvilky.

Během dopoledne zazněly české lidové i umělé písně. Mohli jsme se zaposlouchat také do anglických, slovenských a polských tónů.

Všichni zpěváci si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za účast. Před porotou byl nelehký úkol a konečné rozhodnutí bylo:

První ročník

1. Přichystalová