Zápis do 1. třídy 2019/2020

oznamuje rodičům, že zápis do 1. třídy
pro školní rok 2019/2020
se koná dne
4.4. 2019 v době od 8,00 do 16,00 hod.
v budově školy v Brněnci.

K zápisu se dostaví děti narozené v době od 1.9.2012 do 31.8.2013 a starší, které dosud školu nenavštěvují.

Vezměte s sebou rodný list dítěte a přezůvky.

ředitelka školy: Mgr. Kašparová Lenka

Přehlídka dětských recitátorů

V úterý 26. 2. 2019 se naši nejlepší recitátoři z prvního stupně zúčastnili oblastního kola přehlídky dětských recitátorů. Přehlídku pořádalo Středisko volného času Svitavy a konala se v divadle Trám.

Naši školu reprezentovalo šest žáků. V nulté kategorii vystoupili Jan Kaderka a Tereza Hájková, v první kategorii Kristýna Šmerdová, Radka Blašková a Alžběta Veitová, v druhé kategorii Adéla Kašparová. Celý soutěžní den byl pro žáky velice poučný a zábavný. Před začátkem každé kategorie si děti zahrály dramatické hry a absolvovaly hlasovou průpravu pod vedením Jany Mandlové ze svitavské Dramatické školičky.  Samotná recitace probíhala na divadelním pódiu před odbornou porotou a publikem tvořeným ostatními dětskými recitátory. Mezi dvěma desítkami soutěžících v každé kategorii se naši žáci neztratili. Honzík Kaderka obdržel od poroty krásné čestné uznání a dostal mnoho hlasů i od ostatních dětí, které udělovaly diváckou cenu. I ostatním žákům se přednes povedl a sklidili zasloužený potlesk.  Na konci soutěže měli žáci možnost individuálně konzultovat svůj výkon s porotou a obdrželi cenné rady.

Po soutěži jsme využili čas do odjezdu vlaku. Prohlédli jsme si svitavské náměstí, odměnili se v cukrárně a navštívili svitavskou knihovnu. Zde jsme na dětském oddělení s paní knihovnicí hledali inspiraci a prohlíželi texty, které by byly vhodné pro přednes v dalším ročníku soutěže.

Mgr. Lenka Karlíková