4. TŘÍDA SE STAVEBNICÍ MERKUR

Snad každý, kdo uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy. Ale většina snad i na nejznámější českou hračku stejného názvu. MERKUR je značka kovových stavebnic, vláčků a učebních pomůcek, která vznikla počátkem dvacátého století v Polici nad Metují.

Tuto kovovou konstrukční stavebnici si v hodinách pracovních činností vyzkoušeli žáci 4. třídy. Tato stavebnice nabízí jiný rozměr skládání, který tolik připomíná činnost dospělých. Možná právě proto děti 4. třídy tolik zaujala a bavila.

Děti si vyrobily podle přiložených plánků různé modely aut, sání, různé modely židliček, houpaček a mnoho jiných konstrukcí. Obohacení hodin pracovních činností bylo pro žáky velmi zábavné a zajímavé.

Denisa Báčová

Recitační soutěž žáků 2. stupně

První březnový pátek se vybraní žáci 6. až 9. třídy společně sešli, aby poměřili své síly v recitaci poezie. Hodnotil se celkový přednes, schopnost vystupovat před publikem, výslovnost a připravený mluvený projev.

Přednášely se básnické texty slavných autorů mimo jiné J. Seiferta, J.V. Sládka, K. H. Máchy, J. Nerudy, Z. Svěráka, E. Frynty, F. Šrámka, K. Kryla a dalších.

Všem zúčastněným žákům patří velká gratulace nejen za snahu naučit se zpaměti něco navíc, ale i za odvahu vystoupit na veřejnosti. Gratulujeme!

Mgr. Aneta Moravcová

1 místo: Vojta Petrů (9. třída)
báseň: K. Kryl – Vánoční

2. místo: Karolína Přichystalová (6. třída)
báseň: Z. Svěrák – Koloběžka

3. místo: Matěj Kašpar (7. třída)
báseň: J. Neruda – Romance o Karlu IV.

Čestná uznání:

Roman Heger (7. třída)
Michal Střecha (9. třída)
Tereza Čermáková (9. třída)

Děti potěšily naše seniory

Každoroční setkání důchodců, které pořádá Sociální komise obce Brněnec v předvánočním čase, se ani letos neobešlo bez milých dárků našich nejmenších žáčků ze Základní školy Brněnec, které děti vyrobily pod vedením p. učitelky Drahomíry Blažkové.

Rádi bychom jim poděkovali za dárky, které i letos rozzářily oči  babiček, dědečků a všem, kteří se příjemného odpoledne účastnili.

Kozáková Eva, místostarostka